RAHATARKUS

 Artiklid ja videod rahatarkusest ja finantskirjaoskusest, rahatarkuse info- ja haridusportaalid

Unistamine on oluline. Videod rahatarkusest

3 lihtsat sammu rahaliste raskuste ületamiseks ja vältimiseks

Liisi Kirch, rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator,
raamatu „Minu finantsplaneerija“ autor


Esimese  sammuna on alati hea kaardistada tänast situatsiooni ehk stardipunkti. Kust tuleb tänasel päeval minu või meie pere raha, millistest sissetulekuallikatest? Siin tuleks üles märkida nii laste- ja peretoetused, abirahad, investeeringutelt teenitavad tulud ja üüritulud, kui neid on, sissetulekud palgatööst aga ka lisaks tehtud väiksematest tööampsudest.

Rohkem loe siin ...


Pangaliit: Eesti noorte finantskäitumine vajab parandamist

“Eesti elanikud on viimase viie aasta jooksul hakanud rohkem oma sissetulekute ja väljaminekute kohta eelarvet pidama. Leibkondade eelarve olemasolu on tõusnud 33 protsendilt 44 protsendile,” tõi Eesti Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm positiivse näite uuringufirma Saar Poll poolt Eesti elanike seas läbi viidud finantsalase kirjaoskuse uuringust.

Talihärmi sõnul tuleb tööd jätkata eeskätt noortega, kes õige pea iseseisva elu ning suuremate finantsotsustega kokku puutuma hakkavad.

Rohkem loe siin...

Rahatarkuse strateegiapäev

Milline võiks välja näha ideaalne rahatark Eesti visioneerisid paarkümmend erinevate valdkondade eksperti rahatarkuse strateegiapäeval. Möödunud nädalal rahandusministeeriumi eestvedamisel toimunud mõttetalgutel koguti ja arutati uue Eesti finantskirjaoskuse programmi jaoks ideid, ettepanekuid ning tegevusi, et panna paika järgmiste aastate rahatarkuse edendamise pikk plaan ja tegevussuunad. 

Rohkem loe siit Visioneerimas rahatargast Eestist, autor rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch 

Rahatarkuse käsiraamat Finantsaabits

Finantsinspektsiooni ja NASDAQ OMX Tallinna börsi koostöös ilmus 2011. aastal raamat "Finantsaabits. Rahaasjade korraldamise käsiraamat"

Käsiraamatut saab lugeda siin

PISA 2018 finantskirjaoskuse uuring

Eesti õpilaste finantsalased teadmised ja oskused on väga head. Oleme uuringus osalenud 20 riigi hulgas esimesel kohal. Eesti tulemuste keskmine punktisumma on 547, mis on oluliselt kõrgem OECD keskmisest tulemusest (505 p).

Rohkem loe Finantskirjaoskuse uuringust siin 

Finantskirjaoskuse uuringu video

Video: Swedbank ja ajuteadlane rahapuuduse mõjust inimesele

Ajuteadlane Jaan Aru arutleb, kuidas rahapuudus inimese psüühikat mõjutada võib

Rohkem loe siin  

MyFinancieri 15 nippi rahatarkusest

Rohkem loe siin ...

Doktoritöö rahatarkusest ja rahakäitumisest

Leonore Riitsalu kaitses hiljuti doktoritöö, milles ta tõi välja mitmed tähelepanekud ja tegi ka mitmeid häid ettepanekuid, et tõsta rahatarkuse õppe kvaliteeti.

Loe rohkem siin 

Kommentaarid